Ştiri din Transilvania
Bucureștiul și-a băgat nasul în gunoaiele clujenilor! CMID, blocat de o firmă cu „lipici” la scandal. Alin Tișe: „Mafioți care încearcă să pună mâna pe contracte bănoase!”
![Bucureștiul și-a băgat nasul în gunoaiele clujenilor! Depozitarea la Centrul de Deșeuri, blocată de o firmă cu „lipici” la scandal. Alin Tișe: „Mafioți care încearcă să pună mâna pe contracte bănoase!”](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2020/06/30/centrul-de-deseuri-cluj-bucuresti-eco-sud.jpg)
După ce licitația pentru desemnarea operatorului de la Centrul de Management Integrat al Deșeurilor (CMID), dar și procedura de încredințare provizorie a contractului către Regia Autonomă a Domeniului Public (RADP) au fost contestate, Consiliul Județean Cluj așteaptă ca problema să fie rezolvată la Curtea de Apel.