Ruşine pentru "studenţi"! Universitatea, eliminată din Cupa României de o echipă din liga a 5-a!

Ripensia Timişoara a câştigat cu 2-1 partida din Cupa României cu Universitatea Cluj.

Formaţia din Liga a 5-a Ripensia Timişoara a eliminat din Cupa României pe Universitatea Cluj. Bănăţenii, al cărăr lot este format în mare parte din fotbalişti amatori, care joacă de plăcere, au scos din competiţie o echipă ce evoluează în Liga 1, eşalonul de elită al fotbalului românesc. Ripensia a deschis scorul în minutul 13, prin Olimpiu Ciobai şi şi-a majorat avantajul câteva minute mai târziu, printr-un gol superb înscris de Anagor de la mijlocul terenului. Clujenii au redus din handicap prin Ursu, în finalul primei reprize, însă nu au mai reuşit să înscrie.

Universitatea părăseşte Cupa României cu capul în pământ, scoasă de o formaţie din liga a 5-a! Trebuie menţionat faptul că Ripensia a eliminat de fiecare dată formaţia clujeană din cupă, cele două echipe întâlnindu-se de mai multe ori în anii '30.