U-BT Cluj-Napoca a câștigat meciul de joi seară împotriva CSM CSU Oradea și a devenit din nou campioana României la baschet masculin. Obținerea titlului a fost sărbătorită prin tradiționala baie în Someș.
Răzvan Cenean va fi al doilea antrenor secund al lui Mihai Silvășan în sezonul viitor. Astfel, unul dintre cei mai reputați antrenori de juniori din România va completa staff-ul tehnic al campioanei României.