„U“ a remizat la Constanța

<p><strong>FC Universitatea Cluj a terminat la egalitate, 1-1, meciul din deplasare cu Viitorul Constanța, din cadrul etapei a 21-a a Ligii 1. </strong>

După o primă repriză destul de anostă, dominată de dobrogeni, „studenții“ au deschis scorul în debutul părții a doua. Viorel Dinu a fost faultat în careu de către Mladen, iar arbitrul Alexandru Tudor a arătat punctul cu var. Lovitura de pedeapsă a fost transformată de același Dinu, care a ajuns astfel la 9 reușite în acest sezon.
Viitorul a egalat în minutul 64. Toșca a centrat de pe partea stângă, iar Chițu a marcat cu capul de la 10 metri, restabilind egalitatea.

Caseta tehnică

Viitorul Constanţa: Buzbuchi - Bălaşa, Mladen (Puţanu '66), Bejan, Toşca (Lazăr '77) - Benzar, Larie - Cîrstocea (Gavra '67), N. Dică, A. Chiţu - Rusu. Antrenor: Cătălin Anghel.
Universitatea Cluj: Boşneag - Ciupe, Ninu, Raţiu, Nicola - A. Popa, Bucşă - Buleică (Apostu '69), Hidişan (Muzac '81), Borza - V. Dinu (Dedu '71). Antrenor: Ionel Ganea.
Cartonaşe galbene: Mladen '48, Dică '90+4 / Bucşă '35
Arbitri: Alexandru Tudor (central) - Vasile Marinescu, Bogdan Velicu (asistenţi) - Emil Voicu (rezervă)