Actualitate
Autostrada Turda - Sebeș, blocată de fanii UNTOLD. Ieșirile din Cluj, supraaglomerate
Festivalul UNTOLD s-a încheiat duminică seară, iar zecile de turiști din întreaga țară se întorc acasă.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2019/08/05/untold-blocaj-turda-cluj.jpg)
Fanii celebrului festival de muzică au luat cu asalt orașul Cluj-Napoca în ultimele zile, iar la momentul întoarcerii s-au format cozi uriașe la ieșirile din oraș și pe autostrada Cluj - Aiud.
UNTOLD 2019 a strâns aproximativ 400.000 de persoane, mai mult de jumătate fiind turiști care au venit din diferite zone ale țării sau chiar din străinătate. Festivalul a adus peste 50 de milioane de euro pentru comunitatea clujeană, conform primelor estimări făcute de specialiși.