Succes pentru juniorii „tricolori“

<p>Echipa naţională de tineret a României a câştigat turneul „4 Nations Alpe-Adria U 21 Cup 2011“, după ce a învins cu 2-1, reprezentativa similară a Georgiei.</p>

Golurile „tricolorilor“ au fost marcate de Alibec, în minutele 75 şi 80, al doilea din penalti, în timp ce pentru georgieni a înscris Şanturia, în minutul 30. Selecţionerul Emil Săndoi a folosit următoarea formulă de echipă: Lazar (Moldovan '46) - Coman (Goge '60), Muth, Mladen, Lupu (Buleică '46) - Suciu (Popa '46), Grozav (Vădrariu '60) -Ţigănaşu (Mustaţă '77), C. Matei, Voican (Anton '77) - Alibec (Buş '90).

În celălalt meci al zilei, formaţia Israelului a terminat la egalitate, scor 0-0, cu echipa Albaniei.

Cei doi clujeni din lotul pregătit de Emil Săndoi, Andrei Voican de la Universitatea şi Sergiu Buş de la CFR, au avut evoluţii bune de-a lungul competiţiei desfîăşurate în Austria