Actualitate
Potaissa Turda, la un pas de o reușită importantă!
Potaissa Turda, la un pas de o reușită importantă! Turdenii pot ajunge pentru al doilea an consecutiv în finala Challenge Cup.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2018/04/28/potaisa.jpg)
Duminică, 29 aprilie 2018, Potaissa Turda are de recuperat trei goluri în manșa secundă din semifinalele cupei europene „Challenge Cup” contra islandezilor de la IBV Vestmannaeyjar, după ce în turul semifinalelor islandezii s-au impus cu 31-28.
Echipa noastră poate ajunge pentru al doilea an consecutiv în finala Challenge Cup, al treilea trofeu european ca valoare. În sezonul precedent, Potaissa Turda a întâlnit în finala Challenge Cup pe Sporting Lisabona.
Meciul se va disputa în Sala de sport Gheorghe Barițiu cu începere de la orele 16:30 și va fi transmis în direct pe postul TVR1.