Economie
Specialişti din Big Four vor ţine cursuri de audit la Cluj
Prima ediție a Academiei RATIO în domeniul contabilității și auditului va avea loc la Cluj în septembrie.
![Specialişti din Big Four vor ţine cursuri de audit la Cluj](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2013/07/24/fsega.jpg)
Academia RATIO este un proiect bazat pe instrumente de educaţie nonformală din domeniul contabilităţii, auditului, finanţelor şi arii conexe, care permite studenților să-și pună în practică cunoştinţele dobândite, prin workshop-uri, studii de caz şi simulări susținute de cei mai buni specialiști din Big Four ( grupul celor mai mari patru firme de audit din lume ) şi din cadrul Facultății de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor – UBB.
Proiectul se va desfăşura în perioada 1-7 septembrie 2013, având un număr de 50 de participanţi din cele mai importante centre universitare din ţară: Bucureşti, Cluj-Napoca, Iaşi şi Timişoara. Studenți vor avea ocazia de a învăța despre reglementările actuale, noutăţile din domeniu şi transpunerea în practică a acestora.