Actualitate
Victima accidentului de la ieșire din Cluj are nevoie URGENTĂ de sânge!
Sâmbătă dimineața, 3 autoturisme s-au lovit pe la ieșire din Cluj spre Florești. O persoană a rămas încarcerată și apoi a fost transportată la spital. Acum are nevoie de sânge.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2019/12/07/accident-floresti.jpg)
Se poate dona indiferent de grupa de sânge, începând de luni, la Centrul de Transfuzii de pe strada Bălcescu, nr. 18, între orele 7:30-13.30. Cei care doresc să doneze trebuie să specifice că sângele este pentru Daniel Florea, internat la Chirurgie I.
Victima a suferit un traumatism toracic cu sângerare internă în urma accidentului de sâmbătă dimineața de la ieșire din Cluj spre Florești.
Citește și: Accident cu trei mașini implicate la ieșirea din Cluj-Napoca, spre Florești
Bărbatul rănit, Daniel Florea, este șeful Secției 6 de Poliție Rurală Florești.