Victorii la handbal

<p>Handbalistele de la „U“ Jolidon Cluj s-au impus în meciul din deplasare cu formaţia Tomis Constanţa. Elevele lui Gheorghe Covaciu au câştiat cu scorul de 41-34, după ce au condus şi la pauză cu 20-14.</p> <p />

Elena Dincă a marcat cele mai multe goluri, 9, celelalte marcatoare ale „alb-negrelor“ fiind: Paraschiv 7 goluri, Vintilă 7g, Chintoan 4 g, Brânzan 4 g, Senocico 4 g, Oltean 2 g, Tivadar 2 g, Joldes şi Tudorache câte un gol.

Meciul a contat pentru etapa a 22-a a Ligii Naţionale. Clujencele sunt pe locul doi al clasamentului şi au un avans de 4 puncte faţă de CSM Bucureşti, echipa de pe locul trei, care a pierdut în deplasare împotriva liderului Oltchim Râmnicu Vâlcea.

Echipa de handbal masculin, „U“ Transilvania a reuşit să învingă în etapa a 17-a a Ligii Naţionale formaţia CSM Oradea, ultima clasată, cu scorul de 38-30, la pauză 19-14.